16:30

Dlaczego kocham święta


Witajcie Kochani!
Dziś mamy Wigilię i muszę powiedzieć, że to jest ten dzień na który czekałam cały rok. Siedząc na kanapie przed choinką zaczęły nachodzić mnie pewne refleksje i pojawiło się w mojej głowie jedno pytanie. Dlaczego ja tak właściwie kocham te święta i z chęcią to wyjaśnię.

Już jako mała dziewczynka przyglądałam się całej rodzinie, która wspólnie przygotowywała dom, potrawy i ubierała choinkę. Wtedy też już wiedziałam że to jest jakiś szczególny okres, gdy siadaliśmy razem do stołu i wszyscy byli uśmiechnięci i czuło się tą magiczną atmosferę w powietrzu. Wiadomo później były prezenty od Mikołaja i kiedyś chyba to było moim numerem jeden na tej liście. Z czasem gdy robiłam się starsza, zaczynałam więcej pomagać i o wiele więcej rozumieć o co w tym wszystkim chodzi aż dochodzimy do dnia dzisiejszego. W pewnym okresie nie czułam już tej magii i atmosfery chociaż cały czas robiłam wszystko by znów chociaż raz poczuć się znów tak szczęśliwa, jednak mój problem był w tym, że oczekiwałam dużych rzeczy, i cały czas oczekiwałam, ale nic od siebie nie dawałam. Szczerze mówiąc, ja nie potrafiłam być wdzięczna światu i otoczeniu za to co mam, a chciałam jeszcze więcej. Pomyślicie, że teraz piszę o rzeczach mało świątecznych a bardziej życiowych, tylko że to wszystko ze sobą się łączy. Znam wiele osób które również nie czują magii świąt, ale może to wszystko tkwi w naszym podejściu?


Dziś z czystym sercem oznajmiam że jestem wariatką na punkcie świąt, kocham je całym sercem. Od kiedy emocjonalnie dojrzałam, i zmieniłam spojrzenie na świat zwariowałam na punkcie gwiazdki jeszcze bardziej, chociaż zawsze kochałam te wszystkie dodatki, pokój obwieszony lampeczkami, pachnąca choinka, tak wspaniale ozdobione miasta i jarmarki świąteczne, ale przecież święta to nie tylko te cudności. Od jakiegoś czasu święta są dla mnie darem, tak je właśnie traktuję. W tym okresie jestem bardziej wdzięczna za wszystko, nie dlatego że tak wypada, ale dlatego że o to chodzi w tym święcie. Osobiście dziękuję za to, że znów spotkam się w gronie tak wspaniałych ludzi która jest moją rodziną, dziękuję za wszystkie przygotowania i potrawy, dziękuję za swoją mamę która tak cudownie stara się by magia była co roku, dziękuję za Bartosza z którym spędzę kolejne wspólne święta a co najważniejsze, za to że ja znów mogę przeżyć ten magiczny czas.


Gwiazdka to również życzenia, pomyślmy i obdarujmy najbliższych szczerością i tym co płynie nam prosto z serca. Wiecie, w tym wszystkim nie chodzi o to by sztucznie odwalić i mieć z głowy, ale żeby nam to też sprawiało radość. Mogę Wam zdradzić swój sekret. Dla mnie święta są tak wspaniałym okresem czasu bo dostrzegam te małe rzeczy, ja robię to zawsze, ale tylko raz w roku jest ten cudowny czas i jeśli chcesz go dostrzec to popatrz na te małe gesty, słowa, rzeczy. Nie oczekujmy czegoś wielkiego, ale doceniajmy chwile, i róbmy to zawsze tak, ale przysięgam że jeśli chodzi o porę świąt to czuję się całkiem inaczej niż przez resztę roku. Może to te pierniczki, a może zapach choinki, a może to te lampeczki, mimo wszystko ja czuję się wspaniale. Moim ulubionym momentem jest to gdy siedzę z rodziną i wspólnie się śmiejemy, rozmawiamy i cudownie spędzamy czas.


Mam nadzieję że Wasze Święta będą pełne magii i rodzinnej atmosfery, bo właśnie tego Wam życzę. Spróbujcie docenić małe rzeczy, a gwarantuję że wiele Was jeszcze może zaskoczyć.
♥ Wesołych Świąt! ♥

1 komentarz:

Copyright © 2016 kahsDesign , Blogger