12:13

Co to jest ten balon?

Balon Żołądkowy jest to nie chirurgiczna alternatywa leczenia otyłości. No dobra, to już niektórzy mogli się domyśleć, ale jak to wygląda i jak to wszystko się odbywa? Zaraz wszystkiego się dowiecie.


Do żołądka zostaje wprowadzony metodą endoskopową balon, który następnie jest wypełniony solą fizjologiczną. Wypełnia on żołądek, co daje nam efekt uczucia sytości i nie jesteśmy wtedy głodni. Balon nie może znajdować się dłużej niż 6 miesięcy w organizmie, więc do tego czasu musi być usunięty. Ta metoda leczenia otyłości polega w niektórych przypadkach przy pomocy schudnięcia i utrzymania wagi, a w innych (tak jak w moim) by przygotować do zabiegu rękawkowej resekcji żołądka. Tak na prawdę, nie można dużo tu napisać, ponieważ każdy przypadek takiego zabiegu jest inny. W moim przypadku to jest aktualnie najbezpieczniejsze rozwiązanie by sprawdzić czy to coś w ogóle mi da i czy w jakikolwiek sposób pomoże. Na końcu postu dam wam link do strony, która moim zdaniem bardzo dużo wyjaśnia i jest napisana krok po kroku, a przecież nie będę nic kopiować, bo nie wypada. Chciałam również dodać, że po założeniu tego balonu będę robić podsumowania nie wiem tygodnia, dwóch a może miesiąca, więc na pewno będziecie mogli być podczas tej mojej drogi, jak i późniejszej. Mam zamiar również tworzyć posty o chirurgii bariatrycznej i zapraszam osoby zainteresowane, lub chcące pomocy lub jakichkolwiek informacji do pisania wiadomości na facebooku, linki będziecie mieli na dole. Chciałam również dodać, że gdy będę w szpitalu chciałabym zrobić z tego relację by na bieżąco Wam opowiadać co się dzieje, w związku z tym zapraszam Was do dodawania mnie na snapie i obserwowania na Instagramie, bo tam będziecie na bieżąco z moją sytuacją zdrowotną. Oczywiście po powrocie ze szpitala stworzę wpis jak u mnie to wszystko wyglądało.

PS: Strona odnośnie balonu jest tylko informacyjna i pamiętajcie, żeby dowiedzieć się więcej należy udać się do lekarza.


STRONA DOTYCZĄCA BALONA

Facebook klik
Instagram - klik
Snapchat - kahs_design

1 komentarz:

  1. Nigdy o czyms takim nie slyszalam! Dobry pomysl na zwalczanie otyłości ktora staje sie coraz wiekszym i coraz powszechniejszym problemem. Super ciekawostka. Buziaki

    Caiawichowska

    PinkyPromiseGang 👈🏻oddaje obserwacje

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 kahsDesign , Blogger